“Zróbcie Mu miejsce, Pan idzie z nieba”

W czwartek, 20 czerwca 2019 r. obchodziliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana popularnie Świętem Bożego Ciała.

O godz. 10.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Szymon. Po Komunii Świętej rozpoczęła się Procesja Bożego Ciała. Tradycyjnie podążyliśmy do czterech ołtarzy wybudowanych na ulicach Piekoszowa. 

Do pierwszego ołtarza procesję poprowadził ks. Proboszcz, następnie do drugiego – ks. Michał, do trzeciego ks. Szymon i do czwartego ks. Proboszcz.

Przy każdym ołtarzu została odśpiewana Ewangelia i odmówiono przewidziane rytuałem modlitwy. 

Przy ostatnim ołtarzu odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus oraz miało miejsce poświęceni pól dla miejscowości Piekoszów.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania
i pięknego przeżycia Uroczystości Bożego Ciała!

Szczególnie dziękujemy: druhom Straży Pożarnej w Piekoszowie za zabezpieczenie trasy procesji i niesienie baldachimu, Paniom i Panom za niesienie obrazów, feretronów, chorągwi, różańca, dzieciom I-komunijnym za sypanie kwiatów, ministrantom, naszym Siostrom zakonnym, Orkiestrze Parafialno-Gminnej, Panu Organiście i wszystkim, którzy licznie włączyli się w procesję Bożego Ciała – za publiczne wyznanie wiary w obecność Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie!

* * *

Tak wyglądały nasze ołtarze