Program Misji Świętych

W dniach od 2 do 7 września 2018 r. odbędą się w naszej parafii Misje Święte przed Jubileuszem 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Piekoszowie, który będzie uroczyście obchodzony w dniu 9 września bieżącego roku. Koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie dokonał Czcigodny Sługa Boży Kardynał Stefan Wyszyński w dniu 8 września 1968 r.

Od tego bardzo ważnego wydarzenia mija 50 lat, dlatego chcemy przeżyć Jubileuszowe Misje Święte w duchu dziękczynienia za dar Koronacji Obrazu Matki Bożej oraz odnowić naszą wiarę i spotkać się z Maryją nie tylko w świątyni, ale zapraszamy Ją do naszych domów i rodzin, aby znalazła tam godne miejsce i wypraszała nam u Boga potrzebne łaski.

Ponad dwa tysiące lat temu Jezus Chrystus przyszedł na ziemię i ogłosił całemu światu, że Bóg jest miłością i kocha każdego człowieka. Z miłości do każdego z nas oddał swoje życie na krzyżu, a przez swoje zmartwychwstanie otworzył nam drogę do życia wiecznego. Ta Chrystusowa misja trwa nieustannie, aż po dzień dzisiejszy i nabiera wyjątkowego sensu na początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa. Ten sam Chrystus przyjdzie do naszej parafii przez posłanych misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Marianów: ks. Wojciecha Sokołowskiego, kustosza Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym i ks. Jarosława Hybzę, duszpasterza posługującego w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Jesteśmy ludźmi, którzy żyją w ciągłym pośpiechu i zabieganiu wokół codziennych spraw, problemów, trudnych wyborów i decyzji. Często w naszym życiu oddalamy się od Boga i tracimy to, co najważniejsze. Wiele osób zwątpiło i zagubiło Boga w swoim życiu oraz zaprzestało korzystać z sakramentów świętych. I wśród nas są osoby, które zagubiły sens swojego życia i powołania, które oddaliły się od Chrystusa i Kościoła.

Wszystkim pragnę powtórzyć za św. Janem Pawłem II: „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Idąc za słowami naszego Świętego Rodaka, poprzez Misje Święte, które przygotowują nas do Jubileuszu 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej chcemy podjąć w naszej parafii dzieło Nowej Ewangelizacji.

Zapraszam serdecznie wszystkich Parafian i Pielgrzymów do udziału w Misjach Świętych! Niech wierzący odnowią swoją wierność Chrystusowi, wątpiący umocnią swoją wiarę, a poszukujący i zagubieni odzyskają sens nowego życia w Chrystusie. Proszę także o modlitwę w intencji Misji, aby Słowo Boże trafiało do naszych serc i przemieniało nasze życie. Zwracam się również z serdeczną prośbą do wszystkich o pomoc i zaangażowanie w przygotowaniu naszej parafii do tego wielkiego wydarzenia, jakim będzie Jubileusz Koronacji.

Ks. kan. Zygmunt Kwieciński
Proboszcz i Kustosz Sanktuarium
wraz
z Księżmi Wikariuszami

Każda rodzina, która należy do naszej parafii otrzyma zaproszenie z programem Misji. Poszukujemy osób, które osobiście dostarczą zaproszenia do domów (na swojej ulicy, czy też miejscowości). Liczymy na wspólne zaangażowanie!

Wzajemnie zachęcajmy się do uczestnictwa w Misjach! Okażmy sobie nawzajem życzliwość!

Nie zamykajmy serc, zbawienia nadszedł czas!
Gdy Chrystus puka w drzwi – może ostatni raz…