Program peregrynacji obrazu św. Józefa, Opiekuna Rodziny

Drodzy Parafianie, Pielgrzymi i Goście, zgodnie z zapowiedzią pragniemy zaprosić Was do spotkania ze świętym Józefem, Opiekunem Rodziny w kopii obrazu pochodzącego z Sanktuarium św. Józefa, Opiekuna Rodziny w Kielcach. Uroczyste rozpoczęcie peregrynacji i intronizacja obrazu będzie miała miejsce w sobotę (1 maja) w czasie Mszy Świętej o godzinie 18:00.

Pragniemy codziennie wypraszać łask i wstawiennictwa św. Józefa dlatego proponujemy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w czasie Mszy Świętej wieczornej, po której przed obrazem św. Józefa, Opiekuna Rodziny zaniesiemy modlitwy w intencjach:

   • w poniedziałek (3 maja) o 18:00 – za rodziny chrześcijańskie wypraszając daru jedności, miłości i świętości
   • we wtorek (4 maja) o 18:00 – za matki w stanie błogosławionym i za rodziców oczekujących potomstwa
   • w środę (5 maja) o 18:00 – za narzeczonych i przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa
   • w czwartek (6 maja) o 18:00 – za rodziny zagrożone rozbiciem i małżeństwa żyjące w separacji
   • w piątek (7 maja) o 18:00 – za małżeństwa w podeszłym wieku oraz za wdowy i wdowców 

Peregrynacja obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny zakończy się w naszej Parafii 8 maja w sobotę na Mszy Świętej o godzinie 12:00. Następnie obraz podejmą wspólnoty parafii: Jaworznia (8-15 maja), Rykoszyna (15-22 maja), Wiernej (22-29 maja), Łosienia (29 maja – 5 czerwca), Strawczyna (5-12 czerwca), Ćmińska (12-19 czerwca), Chełmiec (19-26 czerwca) oraz Szczukowic (26 czerwca – 3 lipca). Peregrynację obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny zakończy wspólna Eucharystia w naszym piekoszowskim Sanktuarium.

Peregrynacja kopii obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny odbywa się w każdym dekanacie Diecezji Kieleckiej. Wiąże się z trwającym w Kościele powszechnym Rokiem Świętego Józefa. Każdy wierny może uzyskać codziennie opust zupełny, więcej na ten temat można przeczytać tutaj