Propozycja ws. I Komunii Świętej w roku 2020

I Komunia Święta dzieci klas III – jak już wiadomo – nie mogła się w pierwotnie zaplanowanym terminie 10 maja.

Wstępnie planujemy nowy termin (zgodnie z zaleceniem Księdza Biskupa Ordynariusza) na czas po wakacjach – w niedzielę, 13 września o godz. 12.00. Wszystko jednak zależy od zmieniających się ograniczeń dotyczących obecności dzieci w szkołach. Wydaje się logicznym, aby nie powoływać się na ten termin przy rezerwacji lokalu, gdyż nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne dalsze zmiany wymuszone sytuacją pandemii.

Sądzimy, że warto rozważyć drugi wariant – tj. podczas wakacji przystąpienie jednego dziecka do I Komunii Świętej w gronie rodziny (w dowolny dzień – do uzgodnienia). Jesteśmy otwarci na tego rodzaju przeżycie duchowe w gronie rodziny. Zainteresowane rodziny prosimy o kontakt z duszpasterzami.