Prymicje ks. Sebastiana Flaka

W niedzielę Trójcy Przenajświętszej, 7 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy kolejną wyjątkową uroczystość – podczas Mszy św. o godz. 12.00 swoje Prymicje celebrował ks. Sebastian Flak.

Zgodnie ze zwyczajem obrzędy rozpoczęły się już w domu rodzinnym w Wincentowie. Tam mama udzieliła specjalnego błogosławieństwa synowi – kapłanowi. Ze względów epidemicznych nie mogła się odbyć procesja z domu do kościoła. Ks. Prymicjant wchodząc do świątyni ucałował próg kościoła, następnie przez chwilę modlił się przed Najświętszym Sakramentem, po czym udał się na plebanię, aby założyć szaty liturgiczne.

Krótko przed godz. 12.00 rozpoczęła się procesja z plebanii i Msza św. Prymicyjna. Słowo Boże wygłosił ks. Michał.

Jak zawsze na Prymicjach nie mogło zabraknąć uroczystego błogosławieństwa: kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i najbliższej rodziny. Każdy uczestnik Mszy św. otrzymał także pamiątkowy obrazek.

Msza św. Prymicyjna była transmitowana na żywo przez Internet.

Kolejny kapłan wyszedł z naszej parafii! Dwóch nowych księży w jednym roku z jednej parafii to wielka radość dla nas! Ks. Sebastianowi również gratulujemy i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej – szczególnie w każdy I czwartek miesiąca.

Foto: Kl. Krzysztof Stolarczyk

Foto: Józef Wójcik