Przedostatni dzień Misji Świętych za nami

Był to zarazem I czwartek miesiąca – dzień, kiedy zatrzymaliśmy się nad Sakramentem Eucharystii i Kapłaństwa.

Piąty dzień Misji był bardzo długi, bowiem rozpoczął się już o północy ze środy na czwartek. W naszym sanktuarium została odprawiona Msza św. z prośbą o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej wspólnoty parafialnej. Zostali na nią zaproszeni księża i siostry zakonne pochodzące z naszej parafii oraz byli duszpasterze.

Eucharystii przewodniczył nasz rodak ks. dr Mirosław Kowalski, wykładowca WSD w Kielcach, ceremoniarz diecezjalny i sekretarz biskupa pomocniczego Andrzeja Kalety. Mszę św. koncelebrowali: ks. Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami Szymonem i Michałem, ks. Misjonarz Wojciech Sokołowski, księża rodacy: ks. Józef Tkacz (Dom Księży Emerytów w Kielcach), ks. Czesław Król (proboszcz w Kucharach Wielkich – diecezja włocławska), ks. Józef Kubicza (proboszcz w Nowinach), ks. Zbigniew Szewczyk (proboszcz w Imbramowicach), ks. Henryk Gawroński (proboszcz w Radomicach), ks. Tomasz Filipiak (proboszcz w Kossowie), ks. Józef Majchrzyk (wikariusz na Barwniku), ks. Paweł Sorbian (wikariusz w parafii Ducha Świętego w Kielcach) oraz byli wikariusze: ks. Robert Skorupa (proboszcz w Żarczycach Wielkich) i ks. Andrzej Kozieł (wikariusz w Proszowicach). Przybyły także s. Grażyna, s. Kamila i nasze Siostry de Notre Dame.

Przez cały dzień Słowo Boże głosił ks. Wojciech Sokołowski. Misjonarz mówił o Sakramencie Eucharystii i Kapłaństwa oraz zachęcał do żarliwej modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej.

Od godz. 15.00 była Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczęła Godzina Miłosierdzia prowadzona przez ks. Jarosława Hybzę, następnie była Adoracja w ciszy. W czasie Adoracji można było skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Podobnie, jak wczoraj, w spowiadaniu pomogli księża z dekanatu piekoszowskiego.

Dzień zakończył się Apelem Maryjnym o godz. 20.30, który poprowadził ks. Jarosław. Na zasłonięcie obrazu zaśpiewaliśmy misyjną pieśń „Nie zamykajmy serc”.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy