Przeżywaliśmy Odnowienie Misji Świętych

W dniach 5-7 września 2019 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Odnowienie Misji Świętych, które uroczyście odbywały się w ubiegłym roku. Nauki głosi ks. Wojciech Sokołowski MIC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.

Renowacja Misji pięknie wpisała się w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca i i przygotowywała nas na Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP.

W I czwartek dziękowaliśmy za Eucharystię i Kapłaństwo. Podczas Mszy św. modliliśmy się także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – szczególnie z naszej parafii. Dzień zakończyliśmy Apelem Maryjnym.

I piątek to dzień kiedy wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy. Po Mszy św. porannej odprawiliśmy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie kapłani udali się z posługą sakramentalną do chorych parafian, którzy przebywają w domach. W samo południe rozpoczęła się Msza św., podczas której udzielany był Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. popołudniowej przeszliśmy Drogą Krzyżową po naszej Piekoszowskiej Kalwarii.

W I sobotę oddaliśmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem – podczas Apelu Maryjnego – uroczyście zakończyliśmy Odnowienie Misji Świętych.