Przeżywaliśmy Odnowienie Misji Świętych

W dniach 5-7 września 2019 r. przeżywaliśmy w naszej parafii Odnowienie Misji Świętych, które uroczyście odbywały się w ubiegłym roku. Nauki głosi ks. Wojciech Sokołowski MIC – kustosz Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.

Renowacja Misji pięknie wpisała się w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca i i przygotowywała nas na Uroczystość Odpustową ku czci Narodzenia NMP.

W I czwartek dziękowaliśmy za Eucharystię i Kapłaństwo. Podczas Mszy św. modliliśmy się także o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne – szczególnie z naszej parafii. Dzień zakończyliśmy Apelem Maryjnym.

I piątek to dzień kiedy wynagradzamy Sercu Jezusowemu za grzechy. Po Mszy św. porannej odprawiliśmy Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, następnie kapłani udali się z posługą sakramentalną do chorych parafian, którzy przebywają w domach. W samo południe rozpoczęła się Msza św., podczas której udzielany był Sakrament Namaszczenia Chorych. Po Mszy św. popołudniowej przeszliśmy Drogą Krzyżową po naszej Piekoszowskiej Kalwarii.

W I sobotę oddaliśmy nasze rodziny Niepokalanemu Sercu Maryi. Wieczorem – podczas Apelu Maryjnego – uroczyście zakończyliśmy Odnowienie Misji Świętych.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy