Radość dla naszej wspólnoty

W minioną niedzielę 29 maja br. o godzinie 12:00 neoprezbiter Wojciech Porzeczek, który przyjął święcenia kapłańskie dzień wcześniej w archikatedrze wrocławskiej z rąk biskupa wrocławskiego Józefa Kupnego, odprawił swoją pierwszą Mszę prymicyjną.

Nasz rodak przybył wraz ze swoimi rodzicami i rodziną, a także mieszkańcami Jaworzni, z której pochodzi do naszego Sanktuarium o godzinie 11:30. W progu świątyni powitał go ksiądz proboszcz Zygmunt Kwieciński, którzy wprowadził nowego kapłana do prezbiterium. Ksiądz Wojciech wraz z rodzicami i zebranymi wiernymi pomodlili się modlitwą Regina Coeli przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia po której okiem dojrzewało jego powołanie. Po modlitwie był czas na życzenia, które złożyli neoprezbiterowi przedstawiciele wspólnot parafialnych. Następnie kapłani i posługujący udali się do zakrystii, gdzie przygotowali się do Eucharystii. O godzinie 12:00 uroczysta asysta przybyła do prezbiterium a ksiądz Wojciech rozpoczął swoją Mszę prymicyjną. Homilię wygłosił ks. Tomasz Filinowicz, diecezjalny duszpasterz osób głuchoniemych archidiecezji wrocławskiej. Na zakończenie Eucharystii ksiądz Wojciech udzielił zebranym błogosławieństwa prymicyjnego, z którym związany jest także odpust zupełny. Każdy z uczestników Eucharystii otrzymał pamiątkowy obrazek z tej wyjątkowej uroczystości. 

Księdzu Wojciechowi życzymy obfitości Bożych darów na kapłańskiej drodze, niech Matka Boża Miłosierdzia wspiera go oraz oręduje za nim, aby jak najowocniej pełnił swoją posługę.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy