Rezurekcja w poranek wielkanocny

W poranek wielkanocny, 21 kwietnia 2019 r. bijące dzwony oznajmiły nam, że Chrystus zmartwychwstał! Procesję rezurekcyjną, która tradycyjnie okrążyła kościół trzy razy, poprowadził ks. Proboszcz.

Po procesji została odprawiona Msza św. w intencji Parafian. Homilię wygłosił ks. Szymon. – „Po długich 40 dniach pokuty, kiedy przeżyliśmy smutny Wielki Piątek, kiedy przeżyliśmy Wielką Sobotę przychodzi nam radować się ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa (…). Przeżywamy największe Święta dla chrześcijan” – mówił ks. Szymon.

W czasie Mszy św. śpiewaliśmy wielkanocne pieśni wraz z naszą Orkiestrą Parafialno-Gminną. Byli również obecni strażacy OSP Piekoszów.

Po Komunii Świętej odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus, następnie ks. Proboszcz złożył wszystkim życzenia świąteczne.

50 dni do Niedzieli Zmartwychwstania do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego obchodzi się jako jeden dzień świąteczny. Obecne dni stanowią Oktawę Paschy – obchodzi się je jako Uroczystość Pańską. Życzmy sobie tej radości! Chrystus prawdziwie zmartwychwstał! Alleluja, alleluja!