Rozpoczęliśmy Misje Święte

W niedzielę, 2 września 2018 r. rozpoczęliśmy w naszej parafii Jubileuszowe Misje Święte.

Przed pierwszą Mszą św. odbyło się uroczyste wprowadzenie misjonarzy. Po śpiewie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” ks. Proboszcz „przekazał władzę” nakładając stuły na ramiona naszych misjonarzy: ks. Wojciecha Sokołowskiego – kustosza Sanktuarium Matki Bożej Pokoju w Stoczku Klasztornym oraz ks. Jarosława Hybzy – duszpasterza z Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Licheniu.

Podczas pierwszego dnia Misji dziękowaliśmy Dobremu Bogu za dar Chrztu Świętego. Podczas każdej Mszy św. odnawialiśmy Przyrzeczenia Chrzcielne, zostaliśmy pokropieni wodą święconą, a po Mszy św. można było podejść do chrzcielnicy, przyklęknąć i podziękować za swój chrzest.

O godz. 16.00 zebraliśmy się na cmentarzu, gdzie modliliśmy się przy pięciu stacjach za naszych bliskich zmarłych. Bardzo dziękujemy wszystkim za liczną obecność.

Wieczorem wszyscy będziemy się duchowo łączyli w czasie Apelu Jasnogórskiego, który w dniu dzisiejszym zostanie odprawiony indywidualnie w rodzinach.