Rozpoczęliśmy Nabożeństwa Fatimskie

W poniedziałek, 13 maja 2019 r. rozpoczęliśmy w naszym Sanktuarium celebrowanie Nabożeństw Fatimskich. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się w intencji mieszkańców Łazisk.

Pierwszy Wieczór Fatimski rozpoczął się o godz. 20.00 Mszą św. W homilii ks. Proboszcz przywołał wydarzenia, jakie miały miejsce dokładnie 102 lata temu w Fatimie, kiedy Matka Boża objawiła się trojgu dzieciom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Po Mszy św. została odmówiona modlitwa różańcowa. Rozważaliśmy Tajemnice Radosne. Ze względu na niesprzyjającą pogodę procesja ze świecami odbyła się w kościele.

Na zakończenie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, następnie sprawdziliśmy „listę obecności”. W Fatimie na zakończenie nabożeństwa ksiądz prowadzący mówi w różnych językach dobranoc – podobnie ks. Michał życzył dobrej nocy mieszkańcom poszczególnych miejscowości, którzy z wielką radością odpowiadali.