Rozpoczęliśmy Wielki Post

W Środę Popielcową, 26 lutego 2020 r. wraz z całym Kościołem rozpoczęliśmy Wielki Post – czas pokuty i nawrócenia.

Podczas każdej Mszy św. posypywaliśmy głowy popiołem. Gest ten oznacza przyjęcie decyzji i wezwanie do nawrócenia i przeżycia Wielkiego Postu w duchu chrześcijańskim. Podczas posypania głów popiołem kapłani wypowiadali słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”, czy też „Pamiętaj – prochem jesteś i w proch się obrócisz”.

W Środę Popielcową (podobnie jak w Wielki Piątek) obowiązuje post i wstrzemięźliwość – tzw. post ścisły. Do postu zobowiązani są wszyscy, którzy ukończyli 14. rok życia bez górnej granicy wieku. Taki post obowiązuje także w każdy piątek (oprócz wypadających uroczystości). Wstrzemięźliwość – czyli jeden posiłek do syta i dwa skromniejsze (oczywiście bez potraw mięsnych) – powinny zachować osoby do 60. roku życia. Zachęca się także, aby w ducha postu wprowadzać dzieci od najmłodszych lat.

W Środę Popielcową wysłuchaliśmy Orędzia Papieża Franciszka na tegoroczny Wielki Post.

_________________

Wielkopostny wystrój naszego Sanktuarium

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy