Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień i upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Na pamiątkę tego wydarzenia wierni przynoszą do kościoła do poświęcenia kolorowe palmy, a podczas Mszy czytana jest Pasja.

Przed Mszą św. o godz. 10.00 zgromadziliśmy się przy ołtarzu polowym, gdzie odbyło się uroczyste poświęcenie palm. Następnie ks. Proboszcz odczytał Ewangelię o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy i udaliśmy się w procesji do kościoła.

Po Mszy św. z udziałem dzieci odbył się Mini-Konkurs Plam. Piękne nagrody ufundowane przez ks. Szymona trafiły do dzieci, które – według decyzji jury – miały najpiękniejsze plamy.

Popołudniu uczestniczyliśmy w ostatnim nabożeństwie Gorzkich Żali.

Niedziela Palmowa to także Światowy Dzień Młodzieży, który ustanowił papież Jan Paweł II. Jest on obchodzony na szczeblu diecezjalnym. Przed kościołami naszej diecezji odbyła się zbiórka ofiar do puszek, która zostanie przeznaczona na rzecz młodzieży z diecezji kieleckiej, która pojedzie na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony w 2022 r.