Szata dla Maryi

SZATA DLA MARYI „MODLITWĄ PISANA”

W Roku Jubileuszowym 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Piekoszowskiej zrodziła się myśl ofiarowania wyjątkowego wotum – „szaty dla Maryi”. Wykonania szaty podjęła się pracownia DRAPIKOWSKI-STUDIO z Gdańska pod kierownictwem Mariusza Drapikowskiego. Ten znany artysta jest autorem m.in. dwóch sukien dla Matki Bożej Częstochowskiej, nazywany jest „krawcem Maryi”.

Uroczystego pobłogosławienia szaty dokonał w niedzielę, 18 listopada 2018 r. Prymas Polski Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Metropolita Gnieźnieński, który przybył do Piekoszowa na zakończenie Roku Jubileuszowego. W uroczystości wziął także udział Biskup Kielecki Jan Piotrowski, Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta, kilkudziesięciu kapłanów oraz wielka rzesza parafian i pielgrzymów.

Piekoszowska szata „modlitwą napisana” jest wotum wykonanym w całości z dobrowolnych darów księży rodaków oraz czcicieli Matki Bożej Piekoszowskiej. Każdy dar – to nasza intencja składana Matce Bożej Miłosierdzia. Za każdym z tych darów kryje się ludzkie serce i życie, złożone w darze Maryi.

Suknia, mieniąca się barwami: niebieską, granatową i delikatnym odcieniem szafiru nie tylko nas zachwyca, ale także wskazuje na zgodną z kanonem symbolikę, ukazującą nowe treści. Ta suknia jest dosłownie „pisana modlitwą” parafian i pielgrzymów nawiedzających nasze sanktuarium!

Gdyby ktoś jeszcze chciał wesprzeć to wyjątkowe wotum
– to można złożyć ofiarę osobiście kapłanom albo wpłacając na konto:
ING BANK ŚLĄSKI: 90 1050 1416 1000 0022 0932 7028
z dopiskiem – Szata dla Maryi

Wszystkich ofiarodawców wpisujemy do Księgi Jubileuszowej
i modlimy się za nich każdego 8 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 12.00.

• 97 410
  • 34 327