Sierpniowy Wieczór Fatimski

W poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r. w naszym sanktuarium odprawiliśmy kolejny w tym roku Wieczór Fatimski. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Micigozdu.

O godz. 20.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. Michał. W homilii przybliżył nam to, co działo się w Fatimie podczas czwartego objawienia. – „Maryja z woli samego Boga, stała się Drogą, przez którą przyszedł na świat Chrystus. Ale Ona jest nie tylko drogą Chrystusa do nas, ale także naszą drogą do Chrystusa. Cały nasz kult maryjny, to nic innego, jak droga do Mistrza, czyli droga do świętości” – mówił ks. Michał.

Kaznodzieja zachęcił do codziennego odmawiania różańca – szczególnie teraz w tym czasie, kiedy zbliżamy się do Jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia i 100-lecia odzyskania niepodległości.

Po Mszy św. rozpoczęła się modlitwa różańcowa. Rozważaliśmy Tajemnice Radosne. W czasie różańca udaliśmy się w „procesji światła”, podążając za figurą Matki Bożej Fatimskiej, niesionej przez mieszkańców Micigozdu.

Na zakończenie – w łączności z uczestnikami XXXVII Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Micigozdu za zakupienie kwiatów, niesienie figury i poprowadzenie modlitwy różańcowej.

NA KOLEJNY WIECZÓR FATIMSKI
ZAPRASZAMY ZA MIESIĄC – 13 WRZEŚNIA.
BĘDZIEMY SIĘ MODLIĆ ZA MIESZKAŃCÓW PIEKOSZOWA i JULIANOWA.