Spotkanie młodzieży w Wiślicy

W sobotę, 18 czerwca 2022 r. odbędzie się XX Spotkanie Młodych w Wiślicy pod hasłem: „Wiem więcej, wzrastam piękniej”. Tegoroczne spotkanie będzie się składało z kilku części, podczas którego chcemy się pochylić nad tematem wzrastania.

Wiele lat temu Ksiądz Biskup Marian Florczyk postanowił, że właśnie w tym historycznym miejscu odbywać się będą spotkania młodzieży, która jest przyszłością naszego narodu. Inicjatorzy tego wydarzenia pragnęli pokazać, że Wiślica jest wyjątkowym miejscem, gdzie tak naprawdę znajduje się źródło Chrztu. Pierwsze Spotkanie Młodych miało miejsce w 2003 r. i odbyło się pod hasłem „Wiślica – Chrzest – Jedność”.

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM JUBILEUSZOWEGO SPOTKANIA:

Część I – Przyjazd o godz. 9.00 – spotykamy się w Kolegiacie Wiślickiej

Od godz. 9.30-14.00 odbędą się warsztaty (7 propozycji, 20-25 uczestników do każdego warsztatu). Na tę część przyjeżdżają tylko grupy zapisane na warsztaty.

Cześć II – Na tę część zapraszamy wszystkich

Od godz. 14.00-15.30 planowana jest część przeznaczona na posiłek i świadectwa – tzw. piknik (na tę część zabieramy ze sobą koce). Po posiłku o godz. 15.30 odbędzie się procesja z Placu Miejskiego do Kolegiaty.

Godz. 15.45 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

Godz. 16.00 – Świadectwo ks. Jakuba Bartczaka

Godz. 17.00 – Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego

Po Mszy św. – Koncert zespołu „Steeped”.

Zakończenie spotkania planowane jest około godziny 19.30

Program tegorocznego spotkania w Wiślicy jest bardzo ciekawy, na pewno trafi w „różne gusta”, ale tak naprawdę chodzi o jedno, by chociaż na chwilę oderwać się od otaczającej nas codzienności. By wśród setek osób poczuć się wspólnotą, by mieć, chociaż chwilę na adorację Jezusa Eucharystycznego, aby zatrzymać się w pędzie swojego życia i nad swoim życiem, chociaż przez chwilę pokontemplować.

Ks. Marcin Boryń
DIECEZJALNY DUSZPASTERZ MŁODZIEŻY

Na dzień 8 czerwca dysponujemy jeszcze wolnymi miejscami na wyjazd do Wiślicy. Zapytania można kierować do ks. Karola 794 799 385.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy