Świąteczny wystrój naszego kościoła

Świąteczny wystrój Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego sanktuarium!

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie kościoła do Świąt Bożego Narodzenia:
• s. Janie, siostrom, p. Joannie Jaworskiej i p. Stanisławie Moskal – za wystrój kościoła;
• księżom wikariuszom Szymonowi i Michałowi, p. Zenonowi Kobiec – za przygotowanie szopki;
• p. Józefowi Przepiórze i p. Feliksowi Góreckiemu – za pomoc przy stawianiu choinek;
• ministrantom i kandydatom do Bierzmowania – za ubieranie choinek;
• dzieciom, które przygotowały ozdoby choinkowe na Konkurs (te ozdoby są zawieszone na jednej z choinek);
• harcerzom z 100. Kieleckiej Drużyny Harcerskiej w Micigoździe za przyniesienie do kościoła Betlejemskiego Światła Pokoju.

Naszej szopce towarzyszy hasło: „Rodzisz się w Eucharystii”. To hasło pięknie przypomina nam, że Boże Narodzenie ma miejsce podczas każdej Mszy św. W tym roku duszpasterskim, który rozpoczęliśmy wraz z Adwentem mamy pochylić się nad Eucharystią – wielką tajemnicą wiary. Dlatego tegoroczna szopka w naszym kościele stanęła przed ołtarzem, aby wpatrując się w Boże Dziecię – patrzeć również na ołtarz, gdzie przez posługę kapłana Chrystus rodzi się na naszych oczach podczas każdej Eucharystii! Może więc warto częściej przyjść do kościoła nie tylko od wielkiego święta…?