Święto Niepodległości 2020

11 listopada narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku z przyczyn oczywistych  uroczystości były bardzo skromne. Nie było orkiestry, pocztów sztandarowych, chóru ani uroczystego przejścia ulicami Piekoszowa. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Szymon. Kaznodzieja zaznaczył, że naszą Ojczyznę budujemy wspólnymi siłami, i każdy z nas – bez wyjątku ma prawo i obowiązek aby w tym wspaniałym dziele uczestniczyć, na miarę swoich możliwości. Dziękujemy za udział przedstawicielom władz, parafianom i gościom.  Serdeczne “Bóg Zapłać” dla wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystości.

W tym roku nasi parafianie, pod kierownictwem Róż Różańcowych, podjęli piękne dzieło wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Ze względu na ryzyko związane z panującą pandemią modliliśmy się w grupach w całej parafii przy krzyżach i w domach. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym za podjęcie tego dzieła! 

Jak co roku – już tradycyjnie – w godzinach wieczornych nasze Sanktuarium można było oglądać podświetlone w barwach narodowych.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Zdjęcia: nadesłane przez parafian oraz fotograf Stanisław Rysiński.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy