Święto Niepodległości 2020

11 listopada narodowe Święto Niepodległości.

W tym roku z przyczyn oczywistych  uroczystości były bardzo skromne. Nie było orkiestry, pocztów sztandarowych, chóru ani uroczystego przejścia ulicami Piekoszowa. Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił wikariusz ks. Szymon. Kaznodzieja zaznaczył, że naszą Ojczyznę budujemy wspólnymi siłami, i każdy z nas – bez wyjątku ma prawo i obowiązek aby w tym wspaniałym dziele uczestniczyć, na miarę swoich możliwości. Dziękujemy za udział przedstawicielom władz, parafianom i gościom.  Serdeczne “Bóg Zapłać” dla wszystkich zaangażowanych w organizację uroczystości.

W tym roku nasi parafianie, pod kierownictwem Róż Różańcowych, podjęli piękne dzieło wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Ze względu na ryzyko związane z panującą pandemią modliliśmy się w grupach w całej parafii przy krzyżach i w domach. Dziękujemy wszystkim uczestniczącym za podjęcie tego dzieła! 

Jak co roku – już tradycyjnie – w godzinach wieczornych nasze Sanktuarium można było oglądać podświetlone w barwach narodowych.

Zapraszamy do naszej fotogalerii.

Zdjęcia: nadesłane przez parafian oraz fotograf Stanisław Rysiński.