Święto u naszych Sióstr

W sobotę, 9 maja 2020 r. obchodziliśmy wspomnienie bł. Marii Teresy od Jezusa – założycielki Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame. W tym dniu przypadła 141 rocznicę Jej śmierci. Z tej okazji ks. Proboszcz odprawił Mszę św. w kaplicy sióstr.

Karolina Gerhardinger po ukończeniu szkoły zakonnej Kanoniczek Notre Dame podjęła pracę jako nauczycielka w szkole dla dziewcząt w Stadtamhof, gdzie uczyła w latach 1812–1833. 24 października 1833 r. rozpoczęła życie zakonne zakładając Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame. Śluby zakonne złożyła 16 listopada 1835 r. przyjmując imiona Maria Teresa od Jezusa, a 1847 r. podjęła działalność na terenie Ameryki Północnej.

Beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II w Rzymie 17 listopada 1985 r.

> Czytaj więcej o bł. Marii Teresie od Jezusa

Więcej o naszych siostrach znajdziemy klikając na: O PARAFII – SIOSTRY
* * *
W trwającym Tygodniu Modlitw o Powołania
prezentujemy – trochę na wesoło – klip powołaniowy: