Uczciliśmy MB Częstochowską

W Uroczystość NMP Częstochowskiej kolejny raz zebraliśmy się w naszym sanktuarium, aby uroczyście celebrować obchody różańcowe ku jej czci.

Po Mszy św. o godz. 18.00 rozpoczęło się nabożeństwo, w czasie którego rozważaliśmy Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego. Modliliśmy się w intencji zbliżających się Misji Świętych, o dar życia wiecznego dla Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka – wspominając 55 rocznicę jego śmierci oraz o beatyfikację papieża Jana Pawła I w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową.

Po odmówieniu pierwszej tajemnicy wyruszyliśmy w procesji – tym razem z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Po przyjściu do kościoła zaśpiewaliśmy pieśń: „O wielka Matko Boga i człowieka”, która przygotowała nas na odnowienie Jasnogórskich Ślubów Narodu Polskiego. Dopełnieniem wieczornego nabożeństwa było odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego i błogosławieństwo. Podczas pieśni „Łzy Matki” miało miejsce zasłonięcie obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

W Roku Jubileuszowym zrodziła się myśl, aby uroczyście celebrować wszystkie uroczystości, święta i wspomnienia maryjne. Chcemy w ten sposób jeszcze bardziej „ożywić” kult Matki Bożej Miłosierdzia – naszej Pani Piekoszowskiej.

Dziękujemy wszystkim, którzy tak licznie uczestniczyli
w modlitwie różańcowej!

Na kolejne obchody różańcowe zapraszamy 15 września
– ku czci MB Bolesnej.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy