Umocnieni darami Ducha

W minioną sobotę, 26 czerwca 2021 roku 63 kandydatów, uczniów klas VIII przyjęło z rąk księdza biskupa Mariana Florczyka Sakrament Bierzmowania.

Ksiądz biskup na kilkanaście minut przed uroczystą Eucharystią spotkał się osobiście z młodzieżą. Następnie przewodniczył Mszy Świętej, w czasie której udzielił zebranym kandydatom ostatniego z sakramentów wtajemniczenia chrześcijańskiego. W homilii przypomniał czym jest Sakrament Bierzmowania oraz to, jak ważne jest jego osobiste przeżycie i otwarcie się na dary jakie ze sobą niesie. Na zakończenie udzielił zebranym uroczystego błogosławieństwa.

Życzymy naszej młodzieży, aby dary, które otrzymała w tym sakramencie owocowały w jej życiu, niech Duch Święty pomaga jej podejmować rozsądne życiowe wybory i decyzje.

Na specjalne życzenie Księdza Biskupa oraz z potrzeby serca składam serdeczne podziękowania młodzieży, która przyjęła w dniu wczorajszym Sakrament Bierzmowania, za postawę, przygotowanie i głębokie przeżycie, które dało się dostrzec. Dziękuję Rodzicom, pani Katechetce Edycie Pięcie, ks. Karolowi, naszym siostrom De Notre Dame, osobom przygotowującym kościół i teren wokół niego, oprawie muzycznej „Nouvo”, panu organiście Dominikowi za troskę o to, aby Bierzmowanie przebiegło pięknie i w sposób godny.