UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWII CHRYSTUSA – WYJĄTKOWY DZIEŃ ŚWIADECTWA NASZEJ WIARY

Każda procesja w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, którą w tradycji polskiej określamy Uroczystością Bożego Ciała, jest dla nas ludzi wierzących wyjątkową okazją do zamanifestowania swojego przywiązania do Jezusa Chrystusa, którego czcimy, wierząc w jego realną obecność w Najświętszym Sakramencie. Wychodzimy na ulicę naszego miasta zjednoczeni, dając dowód tego, że Jezus żyje i działa w naszej codzienności.

Wiara  umacnia się, gdy jest przekazywania (por. Redemptoris Misjo 2). Nie ma dla nas większego skarbu niż eucharystyczna obecność Boga. Wyjście z procesją jest również wyrazem naszego zaproszenia dla Boga do naszego życia i naszych codziennych spraw. Zawsze niesiemy Go tam w naszym sercu przyjmując go w Komunii Świętej.

Oto fotorelacja z tego „wyjątkowego dnia świadectwa wiary w Jezusa eucharystycznego”, z przebiegu procesji, w której uczestniczyli liczni parafianie pielgrzymi, druhowie strażacy, Rycerze Jana Pawła II, Rycerstwo Niepokalanej, dzieci rocznicowe i pierwszokomunijne, Koła Żywego Różańca, delegacje z feretronami.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy