UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 2017

1 listopada wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu oddajemy cześć wszystkim, którzy weszli już do chwały niebieskiej, a wiernym pielgrzymującym na ziemi, wskazuje drogę, która naszych starszych braci doprowadziła do świętości.

 

O godz. 11.30 ks. Proboszcz poprowadził procesję po naszym cmentarzu parafialnym do pięciu stacji. Tradycyjnie procesji towarzyszyła nasza orkiestra dęta.

Na naszym cmentarzu zostały odprawione dwie Msze św.: o godz. 10.00 i 12.00. W homilii ks. Szymon mówił czym jest świętość i wskazywał, jak dostać się do nieba. Kaznodzieja wspomniał także o trzech stanach, które czekają duszę ludzką po śmierci – są nimi: niebo, czyściec i piekło.

Przypominamy, że od 1 do 8 listopada nawiedzając cmentarz możemy pod zwykłymi warunkami zyskać odpust zupełny i ofiarować go za naszych zmarłych. Można także składać wypominki. Piękne kwiaty zwiędną, znicze się wypalą, a naszą modlitwa za zmarłych będzie zawsze im służyła w osiągnięciu zbawienia. 

 

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy