Uroczystość Wszystkich Świętych

W czwartek, 1 listopada 2018 r. wraz z całym Kościołem przeżywaliśmy Uroczystość Wszystkich Świętych.

Tego dnia oddajemy cześć wszystkim tym, którzy weszli już do chwały niebieskiej. Tym, których znamy, którzy zostali oficjalnie wyniesieni na ołtarze przez Kościół, ale także wielką rzeszę nieznanych świętych, którzy osiągnęli już chwałę nieba.

O godz. 11.30 sprzed kościoła wyruszyła procesja na cmentarz, którą poprowadził ks. Proboszcz. Procesji towarzyszyła nasza Orkiestra Parafialno-Gminna. Na cmentarzu rozpoczęła się modlitwa przy pięciu stacjach.

O godz. 10.00 i 12.00 przy ołtarzu polowym zostały odprawione Msze św. W homilii ks. Szymon m.in. przedstawił wiernym trzy stany, które czekają człowieka po śmierci: niebo, czyściec i piekło.

Przypominamy, że w dalszym ciągu można zapisywać swoich bliskich zmarłych na tzw. wypominki, które odczytywane będą w naszym sanktuarium przez cały rok – w każdą niedzielę przed Mszami św. o godz. 7.00, 10.00 i przed Sumą. Można także składać wypominki, które będą odczytywane w pierwszych dniach listopada.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy