Uwielbiali Chrystusa w centrum miasta

W niedzielę 12 czerwca br. w centrum Kielc odbyły się dwa wielkie, wyjątkowe i piękne wydarzenia. Po dobie trwającej blisko dwa lata pandemii z pełną swobodą przez Kielce przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, który zgromadził setki osób. Promuje on zgodnie z przesłaniem i prawdą Ewangelii ludzkie życie, jego ochronę od poczęcia oraz wartości chrześcijańskie szczególnie dotyczące rodziny. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Po dotarciu radosnego Marszu do Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w muszli koncertowej odbyło się niesamowite, jubileuszowe X Uwielbienie w Centrum Miasta zatytułowane “Czy wierzysz?”. Wzięli w nim udział członkowie wspólnoty “Effatha-Otwórz się na Boga” z naszej parafii wraz z ks. Karolem. Nie zabrakło oczywiście spaceru po Kielcach a także słodkich deserów i dobrej zabawy! Po koncercie wszyscy wrócili w uśmiechem do domów.

Modlitewne spotkanie zakończone zostało uwielbieniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.  

Wyrażamy wdzięczność ks. Łukaszowi, Dyrektorowi Domu dla Niepełnosprawnych za wsparcie naszego wyjazdu.

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy