Uwielbiali Chrystusa w centrum miasta

W niedzielę 12 czerwca br. w centrum Kielc odbyły się dwa wielkie, wyjątkowe i piękne wydarzenia. Po dobie trwającej blisko dwa lata pandemii z pełną swobodą przez Kielce przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, który zgromadził setki osób. Promuje on zgodnie z przesłaniem i prawdą Ewangelii ludzkie życie, jego ochronę od poczęcia oraz wartości chrześcijańskie szczególnie dotyczące rodziny. Wydarzenie rozpoczęła Msza święta w Bazylice Katedralnej w Kielcach pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. 

Po dotarciu radosnego Marszu do Parku Miejskiego im. Stanisława Staszica w muszli koncertowej odbyło się niesamowite, jubileuszowe X Uwielbienie w Centrum Miasta zatytułowane „Czy wierzysz?”. Wzięli w nim udział członkowie wspólnoty „Effatha-Otwórz się na Boga” z naszej parafii wraz z ks. Karolem. Nie zabrakło oczywiście spaceru po Kielcach a także słodkich deserów i dobrej zabawy! Po koncercie wszyscy wrócili w uśmiechem do domów.

Modlitewne spotkanie zakończone zostało uwielbieniem Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.  

Wyrażamy wdzięczność ks. Łukaszowi, Dyrektorowi Domu dla Niepełnosprawnych za wsparcie naszego wyjazdu.