W drodze na Jasną Górę – u Matki Bożej Miłosierdzia

W piątek, 9 sierpnia 2019 r. w naszej parafii gościliśmy pielgrzymów z 38. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którym przewodził Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Wczesnym rankiem pielgrzymi, którzy nocowali w Kielcach ruszyli w dalszą drogę. Około godziny 10.00 poszczególne grupy, były witane przez duszpasterzy na placu kościelnym.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył bp Jan Piotrowski. W jej trakcie pątnicy wsparli swoją ofiarą materialną 9-letnią niepełnosprawną Martę. – „Miłosierdzie to wielka cnota, która potrafi dostrzegać różne potrzeby” – tłumaczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

– „<<Z Maryją w mocy Bożego Ducha>> – to hasło przewodzi naszej pielgrzymce. Dużo słyszycie o roli Ducha Świętego w życiu Maryi, ale także o samej roli Ducha Świętego w Kościele. Wierzę, że nie tylko słyszycie i rozważacie, ale ten Duch Święty jest obecny w tej wspólnocie i działa w sercu każdego z nas, bo nie o to chodzi, żeby słuchać, ale aby przyjąć i żyć” – mówił w homilii ks. prof. Witold Janocha.

Wejście pielgrzymki do Piekoszowa jest zawsze ważnym wydarzeniem dla całej lokalnej społeczności i piekoszowskiej parafii. – „Mobilizujemy się do tego, aby przyjąć pielgrzymów. To zawsze wielki wybuch życzliwości naszych parafian” – podkreślał ks. proboszcz Zygmunt Kwieciński.

Po Mszy św. wszyscy pątnicy spożyli obiad przygotowany przez mieszkańców Piekoszowa. Kapłani, służby techniczne i porządkowe udali się na obiad do Domu dla Niepełnosprawnych, który w tym roku był przygotowany przez mieszkańców Jaworzni Gniewiec.

Pielgrzymi na Jasną Górę wejdą 13 sierpnia. Wśród nich są też nasi parafianie, którzy tradycyjnie podążają w grupie czerwono-czarnej.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce

>> Fotorelacja na stronie Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy