Wielki Piątek – GALERIA

Wielkopiątkową Adorację Chrystusa w Ciemnicy rozpoczęliśmy się o godz. 7.00. O 17.00 wzięliśmy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczęliśmy o godz. 18.00, przewodniczył jej Ksiądz Proboszcz.

Na początku Liturgii kapłani i wierni oddali cześć ołtarzowi. Główny celebrans padł krzyżem pozostali wierni w tym momencie klęczeli. Następnie uczestniczyliśmy w Liturgii Słowa. Jej zwieńczeniem była homilia Księdza Zbigniewa oraz odśpiewanie Modlitwy Powszechnej.  Po Modlitwie Powszechnej rozpoczęła się centralna część Liturgii Wielkiego Piątku – Adoracja Krzyża, poprzez którą wszyscy zebrani wyrażali wdzięczność Chrystusowi za trud naszego zbawienia. Po obrzędzie Komunii Świętej, Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Grobu. Adoracja tego dnia trwa do godz. 24.00. Zaraz po zakończeniu Liturgii zostały odśpiewane Gorzkie Żale.