„Z Piekoszowa na krańce Świata” – zakończenie Tygodnia św. Krzysztofa w naszym Sanktuarium

Msza św. w intencji Kierowców i MIVA Polska, poświęcenie pojazdów i wiele atrakcji złożyło się na Ogólnopolski Festyn Rodzinny w Piekoszowie, który zakończył obchody Tygodnia św. Krzysztofa.

Ks. Jerzy Kraśnicki, zastępca krajowego duszpasterza kierowców, a także dyrektor organizacji MIVA Polska, zajmującej się wsparciem misjonarzy w zakupie niezbędnych środków transportu, podkreśla, że przesłaniem płynącym z kończącego się tygodnia św. Krzysztofa dla wszystkich zmotoryzowanych jest to, aby być chrześcijaninem także za kierownicą.

– Zawsze musimy pamiętać, że nie jesteśmy sami na drodze, musimy się kierować miłością i pamiętać o tym, także będąc w podróży. Jako MIVA Polska propagujemy model bezpiecznego kierowcy – chrześcijanina. W naszym dekalogu kierowców pierwszym przykazaniem jest: nie jesteś, nie bądź egoistą na drodze. Nie bądź ostry w słowach, czynach i gestach – wyjaśnia.

Przez cały dzień podczas Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia kazanie głosili misjonarze, którzy przybyli do Piekoszowa. Po każdej Mszy św. było poświęcenie pojazdów mechanicznych.

W trakcie festynu przy Domu dla Niepełnosprawnych zgromadzeni mogli podwiać także zabytkowe i stare auta. Swój egzemplarz fiata 126p prezentował pan Jakub z okolic Wodzisławia. Jak podkreśla, ten samochód darzy ogromnym sentymentem.

– To auto z 1995 roku i póki co jeszcze mnie nie zawiodło, posiada seryjny silnik, auto przeszło tylko drobne zmiany wizualne. Miłością do „małego fiata” zaraził mnie tata, dla którego „maluch” także był pierwszym samochodem. Kiedy sam zdobyłem prawo jazdy, jeździłem wieloma modelami samochodów, jednak sentyment do tego modelu zwyciężył – relacjonuje.

Z kolei na stoisku Świętokrzyskiej Policji najmłodsi mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym. Młodszy aspirant Joanna Żelezik podkreśla, że dodatkową atrakcją była możliwość odbicia swoich śladów daktyloskopijnych, czyli odcisków palców, a także zwiedzenie wnętrza policyjnego radiowozu.

O godz. 15.00 wszyscy zebrani pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego odmówili Koronkę do Miłosierdzia Bożego, która była prowadzona w pięciu językach.

W trakcie festynu organizowane były zbiórki i licytacje, z których dochód w całości przeznaczono na wsparcie zakupu pojazdów dla misjonarzy z naszego kraju.

tekst za: radio.kielce.pl

 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy