Za nami pierwszy Wieczór Fatimski

W środę, 13 maja 2020 r. rozpoczęliśmy celebrowanie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. W tym roku wspominać będziemy 103. rocznicę objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Podczas pierwszego Wieczoru Fatimskiego modliliśmy się w sposób szczególny za mieszkańców Wincentowa i Zrębów, którzy ufundowali kwiaty do figury Matki Bożej i nieśli ją w procesji.

W homilii ks. Michał odniósł się do osoby św. Jana Pawła II – niebawem obchodzić będziemy 100-lecie jego urodzin. – „Stajemy dzisiaj w duchu wdzięczności u stóp Matki Bożej z Fatimy, aby dziękować za życie św. Jana Pawła II”.

Przed różańcem ks. Proboszcz dokonał poświęcenia figur dzieci fatimskich – ufundowanych przez uczestników ubiegłorocznej Pielgrzymki do Fatimy oraz krzyża procesyjnego – podświetlanego – wykonanego na wzór krzyża z Fatimy.

Po Mszy św. zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa udaliśmy się w procesji ze świecami odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego. Modliliśmy się również za naszych diakonów Pawła i Sebastiana, którzy już za niecałe 2 tygodnie przyjmą święcenia kapłańskie.

Po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, odmówiliśmy modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa i – po raz pierwszy w tym roku – pożegnaliśmy mieszkańców poszczególnych miejscowości życząc im dobrej nocy.

Na kolejny Wieczór Fatimski zapraszamy już za miesiąc – 13 czerwca.
Będziemy się modlić za mieszkańców Micigozdu i Julianowa.

W tym miesiącu figurę Matki Bożej zdobiły niebieskie margaretki.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy