Za nami pierwszy Wieczór Fatimski

W środę, 13 maja 2020 r. rozpoczęliśmy celebrowanie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich. W tym roku wspominać będziemy 103. rocznicę objawień Matki Bożej trojgu pastuszkom: Łucji, Hiacyncie i Franciszkowi.

Podczas pierwszego Wieczoru Fatimskiego modliliśmy się w sposób szczególny za mieszkańców Wincentowa i Zrębów, którzy ufundowali kwiaty do figury Matki Bożej i nieśli ją w procesji.

W homilii ks. Michał odniósł się do osoby św. Jana Pawła II – niebawem obchodzić będziemy 100-lecie jego urodzin. – „Stajemy dzisiaj w duchu wdzięczności u stóp Matki Bożej z Fatimy, aby dziękować za życie św. Jana Pawła II”.

Przed różańcem ks. Proboszcz dokonał poświęcenia figur dzieci fatimskich – ufundowanych przez uczestników ubiegłorocznej Pielgrzymki do Fatimy oraz krzyża procesyjnego – podświetlanego – wykonanego na wzór krzyża z Fatimy.

Po Mszy św. zachowując wszelkie względy bezpieczeństwa udaliśmy się w procesji ze świecami odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego. Modliliśmy się również za naszych diakonów Pawła i Sebastiana, którzy już za niecałe 2 tygodnie przyjmą święcenia kapłańskie.

Po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, odmówiliśmy modlitwę o ustanie pandemii koronawirusa i – po raz pierwszy w tym roku – pożegnaliśmy mieszkańców poszczególnych miejscowości życząc im dobrej nocy.

Na kolejny Wieczór Fatimski zapraszamy już za miesiąc – 13 czerwca.
Będziemy się modlić za mieszkańców Micigozdu i Julianowa.

W tym miesiącu figurę Matki Bożej zdobiły niebieskie margaretki.