Za nami wrześniowy Wieczór Fatimski

W piątek, 13 września 2019 r. licznie zgromadziliśmy się na piątym w tym roku Wieczorze Fatimskim, któremu przewodniczył ks. Szymon. W tym miesiącu w sposób szczególny modliliśmy się za mieszkańców Podzamcza.

W homilii diakon Paweł Smolarczyk zachęcał m.in. do miłowania swoich rodziców. – „Przykładem niech będą dla nas rodzice Matki Bożej – św. Anna i św. Joachim” – mówił diakon Paweł.

Po Mszy św. rozpoczęliśmy odmawianie Tajemnic Bolesnych Różańca Świętego. Tradycyjnie po pierwszej dziesiątce wyruszyliśmy w procesji ze świecami. Figurę nieśli panowie z Podzamcza, opleceni przez panie ubrane w piękne stroje.

Trzecią tajemnicę odmówiliśmy w różnych językach, m.in.: po polsku, czesku, łacinie i włosku. Podczas różańca modliliśmy się o nowe powołania do kieleckiego Seminarium oraz o powołania do Sióstr Szkolnych de Notre Dame – a szczególnie do prowincji czeskiej. Pamiętaliśmy także o Księdzu Biskupie Kazimierzu Ryczanie wspominając 2 rocznicę jego śmierci.

Po powrocie do kościoła odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski oraz życzyliśmy sobie tradycyjnie „dobrej nocy”.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Wieczorze Fatimskim
– a szczególnie mieszkańcom Podzamcza!

* * *

W tym miesiącu figurę Matki Bożej Fatimskiej zdobiły kolorowe gerbery.