Zakończenie Misji z Arcybiskupami

W piątek, 7 września 2018 r. zakończyły się Misje Święte. Przez sześć dni przygotowywaliśmy się na Jubileusz 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Dzień zakończenia Misji to zarazem I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych księża misjonarze wraz z ks. Szymonem udali się na obchód chorych.

O godz. 15.00 rozpoczęło się wystawienie Najświętszego Sakramentu. Najpierw uczestniczyliśmy w Godzinie Miłosierdzia, a następnie miała miejsce adoracja w ciszy.

O godz. 18.00 rozpoczęła się Msza św. na zakończenie Misji Świętych. Eucharystii przewodniczył abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, a koncelebrowali ją: abp Jan Paweł Lenga, emerytowany biskup Karagandy oraz ks. Proboszcz, księża misjonarze oraz ks. Szymon.

We Mszy św. uczestniczyli również małżonkowie jubilaci z terenu Gminy Piekoszów, którzy w tym roku przeżywali 50 lub 60-lecie Sakramentu Małżeństwa. W ciągu dnia w Domu Kultury spotkał się z nimi ks. Michał i zaprosił do udziału we Mszy św. i zbliżających się uroczystościach.

Po Komunii Świętej miał miejsce obrzęd „oddania stuł” – złożyli je na ręce ks. Proboszcza misjonarze: ks. Wojciech Sokołowski i ks. Jarosław Hybza. Później odśpiewaliśmy hymn Te Deum Laudamus – „Ciebie Boga wysławiamy” i wyruszyliśmy w procesji do Krzyża Misyjnego.

Poświęcenia odnowionego Krzyża dokonał abp Tomasz Peta. Następnie wszyscy oddali pokłon Krzyżowi śpiewając: „Kłaniamy Ci się, Panie, Jezu Chryste”. Na Krzyżu Misyjny została zawieszona nowa tabliczka informująca o zakończonych Misjach Świętych.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim,
którzy tak licznie uczestniczyli w tej Eucharystii
i w całych Misjach!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy