Zakończenie peregrynacji obrazu św. Józefa

W sobotę, 8 maja br. zakończyliśmy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu św. Józefa, Opiekuna Rodziny. Oddawaliśmy też – jak co miesiąc – cześć Matce Bożej Miłosierdzia a także św. Stanisławowi, którego obchodziliśmy uroczystość. 

Przed cały tydzień wspólnota naszej parafii modliła się i wypraszała łaski za przyczyną św. Józefa. Zanosiliśmy wspólne modlitwy za rodziny, matki w stanie błogosławionym i małżeństwa spodziewające się potomstwa, narzeczonych i pary przygotowujące się do zawarcia związku małżeńskiego, osoby żyjące w separacji i małżeństwa borykające się z trudnościami, za małżeństwa w podeszłym wieku a także za wdowy i wdowców. 

Na Mszy Świętej o godzinie 12:00 ks. Karol wygłosił homilię. Podkreślił w niej znaczenie ciszy w życiu Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i św. Stanisława, która była przestrzenią działania Boga w ich życiu. Zaznaczył, że to w niej usłyszeli słowa Boga pełne otuchy “nie bój się”, które dziś każdy z nas tak bardzo potrzebuje usłyszeć. Zachęcił też do troski o przestrzeń ciszy w życiu każdego i każdej rodziny zwłaszcza wobec gwaru i hałasu tego świata, który dezorientuje człowieka i niesie ze sobą zmęczenie.

Po Mszy Świętej zawierzyliśmy naszą parafię opiece św. Józefa i wyśpiewaliśmy uroczysty hymn Te Deum laudamus (Ciebie, Boga wysławiamy). Następnie przekazaliśmy kopię obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny delegacji parafii Jaworznia.