Zakończenie peregrynacji obrazu św. Józefa

W sobotę, 8 maja br. zakończyliśmy w naszej parafii peregrynację kopii obrazu św. Józefa, Opiekuna Rodziny. Oddawaliśmy też – jak co miesiąc – cześć Matce Bożej Miłosierdzia a także św. Stanisławowi, którego obchodziliśmy uroczystość. 

Przed cały tydzień wspólnota naszej parafii modliła się i wypraszała łaski za przyczyną św. Józefa. Zanosiliśmy wspólne modlitwy za rodziny, matki w stanie błogosławionym i małżeństwa spodziewające się potomstwa, narzeczonych i pary przygotowujące się do zawarcia związku małżeńskiego, osoby żyjące w separacji i małżeństwa borykające się z trudnościami, za małżeństwa w podeszłym wieku a także za wdowy i wdowców. 

Na Mszy Świętej o godzinie 12:00 ks. Karol wygłosił homilię. Podkreślił w niej znaczenie ciszy w życiu Najświętszej Maryi Panny, św. Józefa i św. Stanisława, która była przestrzenią działania Boga w ich życiu. Zaznaczył, że to w niej usłyszeli słowa Boga pełne otuchy “nie bój się”, które dziś każdy z nas tak bardzo potrzebuje usłyszeć. Zachęcił też do troski o przestrzeń ciszy w życiu każdego i każdej rodziny zwłaszcza wobec gwaru i hałasu tego świata, który dezorientuje człowieka i niesie ze sobą zmęczenie.

Po Mszy Świętej zawierzyliśmy naszą parafię opiece św. Józefa i wyśpiewaliśmy uroczysty hymn Te Deum laudamus (Ciebie, Boga wysławiamy). Następnie przekazaliśmy kopię obrazu św. Józefa Opiekuna Rodziny delegacji parafii Jaworznia. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy