Zakończyliśmy celebrowanie Nabożeństw Fatimskich

W niedzielę, 13 października 2019 r. uroczyście zakończyliśmy celebrowanie Nabożeństw Fatimskich. W tym roku wspominaliśmy 102. rocznicę objawień Maryi trojgu pastuszkom: Hiacyncie, Franciszkowi i Łucji.

Ostatni Wieczór Fatimski rozpoczął się o godz. 18.00. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, a homilię wygłosił ks. Jan Jagiełka – dyrektor Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Po Mszy św. podążyliśmy w procesji ze świecami odmawiając Tajemnice Chwalebne Różańca Świętego.

To ostatnie Nabożeństwo Fatimskie przeżywaliśmy w duchowej łączności z naszymi parafianami, którzy pod przewodnictwem księży wikariuszy uczestniczyli w Pielgrzymce do Fatimy. Po odśpiewaniu Apelu Jasnogórskiego miał miejsce „Duchowo most” łączący Fatimę i Piekoszów. Za pomocą aplikacji WhatsApp połączyliśmy się z uczestnikami Pielgrzymi do Fatimy. Słowa pozdrowień przekazali księża wikariusze. Nie zabrakło także tradycyjnego pożegnania mieszkańców poszczególnych miejscowości.

Dziękujemy wszystkim za liczny udział w Wieczorze Fatimskim
– a szczególnie mieszkańcom Jaworzni i Gniewiec!

W tym miesiącu figurę Matki Bożej Fatimskiej zdobiły niebieskie margaretki.