Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu!

Chrystus pragnie, aby „Iskra” Bożego Miłosierdzia ogarnęła cały świat. Nasza Parafia uczestniczyła w 10-cio dniowej modlitwie przed Najświętszym Sakramentem adorowanym w monstrancji „Królowa Pokoju” z Medjugoria w modlitwie o pokój. Nasi parafianie i pielgrzymi przybywali licznie przez te dni do naszego Sanktuarium i modlitwa była podejmowana przez nich – co dało się doświadczyć – ochoczo i z zaangażowaniem serca.

Dlatego powodowani słowami Apostoła Pawła kierowanymi do wspólnoty chrześcijańskiej w Tesalonice, aby nie gasiła Ducha, który w nich jest (por. 1 Tes 5,19) oraz odpowiadając na apel księdza biskupa i potrzeby wiernych chcielibyśmy zaprosić wszystkich do codziennej, godzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu, która będzie miała miejsce w naszym Sanktuarium przed wieczorną Mszą Świętą (tj. od godziny 17:00). Potrwa ona od dzisiaj, czyli Niedzieli Miłosierdzia Bożego aż do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego, a zatem przez cały okres Wielkanocny.

Chrystus Eucharystyczny obecny będzie w monstrancji, którą jako wotum wdzięczności z racji 15-stej rocznicy święceń kapłańskich ofiarował do naszego Sanktuarium nasz rodak ks. dr Mirosław Kowalski. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za ten dar i jednocześnie klękając przed Chrystusem w adoracji zapewniamy o naszej modlitwie.

Uroczyste poświęcenie pięknej monstrancji odbyło się w Niedzielę Miłosierdzia po Mszy Świętej o godzinie 12:00. Pierwsza adoracja Najświętszego Sakramentu odbyła się tego samego dnia o godzinie 17:00, w czasie jej trwania ks. dr Mirosław Kowalski modlił się wraz z wiernymi Koronką do Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy wszystkich parafian i pielgrzymów do chwili adoracji Chrystusa Eucharystycznego codziennie od godziny 17:00.