Zmiany personalne w naszej parafii

W czwartek, 20 sierpnia 2020 r. Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał zmian wikariuszowskich w naszej diecezji.

Decyzją Księdza Biskupa z naszej parafii do parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach – Białogonie odchodzi ks. Michał Haśnik.

Ks. Michał był katechetą młodzieży, opiekunem kręgu Oazy Rodzin, Róż Różańcowych, oddanym spowiednikiem i kaznodzieją. Wiele serca przyłożył do comiesięcznych czuwań z Matką Bożą Miłosierdzia. Za taką postawę wyrażam podziękowanie.

Do naszej parafii Ksiądz Biskup skierował ks. Karola Rasałę – neoprezbitera pochodzącego z parafii Niepokalanego Serca NMP w Kielcach.

Życzymy ks. Karolowi wszelkich łask Bożych i opieki Matki Bożej Miłosierdzia w jego posłudze.

__________________

Nasi rodacy neoprezbiterzy również dostali dekrety na pierwsze parafie: ks. Paweł Smolarczyk będzie pracować w parafii Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie, a ks. Sebastian Flak w Skorzeszycach.