Triduum Paschalne 2016

Triduum Paschalne to szczyt roku liturgicznego – wspomnienie wydarzeń męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Jego obchód rozpoczyna się w czwartek wieczorem, a kończy się świętowaniem Wielkanocy. W Naszym Sanktuarium obchody Triduum Paschalnego będą się odbywać według następującego porządku:

Błogosławieństwo Biskupa Ordynariusza dla Naszej Parafii

W Niedzielę Palmową, 20 marca 2016 r. delegacja naszej parafii uczestniczyła w Bazylice Katedralnej w Kielcach w diecezjalnym spotkaniu młodzieży. Spotkanie rozpoczęło się w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II. Stamtąd wyruszyła procesja z palmami do Bazyliki Katedralnej. Po Mszy św. Biskup Kielecki Jan Piotrowski wręczył delegacji naszej parafii specjalne błogosławieństwo na czas przyjęcia pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży.