8 dzień miesiąca w Piekoszowie

Dzisiaj przypada 8 dzień miesiąca, który od ponad 30 lat jest szczególnie uroczyście przeżywany w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie.

Na wrześniowy Odpust do piekoszowskiej świątyni przybywają nie tylko parafianie, ale i pielgrzymi z wielu parafii, co jest chlubną tradycją Sanktuarium. Każdego ósmego dnia miesiąca Msze św. odprawiane są z formularza o Najświętszej Maryi Pannie. Na każdej Eucharystii śpiewany jest hymn „Chwała na wysokości Bogu” oraz jest głoszone okolicznościowe kazanie. Na zakończenie Eucharystii wierni obchodzą dookoła ołtarz z obrazem Matki Bożej Miłosierdzia.

W najbliższą środę, 8 listopada Msze św. w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie będą odprawiane: o godz. 7.00, 12.00 i 17.00. Rozpoczęcie Eucharystii o 12.00 i 17.00 poprzedzi odprawienie Nowenny do Matki Bożej Miłosierdzia. O godz. 12.00 modlimy się za żywych (dziękczynienia, prośby i uwielbienia) natomiast na Mszy św. popołudniowej polecamy wiernych zmarłych. Po zakończeniu Mszy św. popołudniowej (ok. godz. 18.00) rozpocznie się CZUWANIE Z MATKĄ BOŻĄ MIŁOSIERDZIA, które do godz. 21.00 poprowadzi ks. Michał Haśnik.

Ta Nowenna wpisuje się w ostatni rok przygotowań do Jubileuszu 50-lecia koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia, który obchodzony będzie 8 i 9 września 2018 r.

Zachęcamy wiernych naszej diecezji do odwiedzenia
Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia,

gdzie oczekuje na nich Maryja w swoim Cudownym Wizerunku.