Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego

Mszą św. o godz. 18.00 rozpoczęliśmy Nowy Rok Szkolny i Katechetyczny 2020/2021.

Modliliśmy się w intencji dyrekcji, grona pedagogicznego, uczniów, rodziców i pracowników szkół leżących na terenie parafii.

Ks. Szymon w trakcie homilii przypomniał o ważnej dzisiejszej 81 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.  Zachęcił, aby uczcić i oddać hołd dzielnie walczącym, poległym w obronie Ojczyzny żołnierzom. Kapłan zwrócił się do dzieci i młodzieży przypominając, że Polska jest wartością najcenniejszą i tak jak kiedyś wypowiedział  Jan Paweł II, że “każdy ma swoje Westerplatte”, “tak waszym Westerplatte jest wasza szkoła, dlatego musicie wypełniać obowiązki najlepiej jak potraficie”.

Wszystkim życzymy, aby ten Rok Szkolny i Katechetyczny – dla jednych kolejny, a dla innych pierwszy, jak dla wielu uczniów i również naszego ks. Karola, który rozpoczyna pracę w szkole – upłynął w bliskości z Panem Bogiem i pod Jego opieką!