Boże Ciało w czasie epidemii

W czwartek, 11 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną popularnie – Boże Ciało.

Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej. Ze względu na trwający stan epidemiczny tegoroczna procesja była inna niż w latach ubiegłych, ale niemniej uroczysta. Z kościoła podążyliśmy z Najświętszym Sakramentem w kierunku Domu dla Niepełnosprawnych i stamtąd wróciliśmy do kościoła. Tradycyjnie zatrzymaliśmy się przy czterech ołtarzach.

W procesję jak co roku włączyli się nasi strażacy z OSP Piekoszów, członkowie Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej oraz dzieci sypiące kwiaty i niosące „poduszki”. Oprawę muzyczną procesji zapewniła nasza Orkiestra Parafialno-Gminna i pan organista.

Na zakończenie procesji odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum Laudamus i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Od piątku – przez całą Oktawę Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. popołudniowe i na procesję eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę, 14 czerwca procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy Panie w strojach uroczystych!