Boże Ciało w czasie epidemii

W czwartek, 11 czerwca 2020 r. przeżywaliśmy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywaną popularnie – Boże Ciało.

Po Mszy św. o godz. 10.00 wyruszyliśmy w procesji eucharystycznej. Ze względu na trwający stan epidemiczny tegoroczna procesja była inna niż w latach ubiegłych, ale niemniej uroczysta. Z kościoła podążyliśmy z Najświętszym Sakramentem w kierunku Domu dla Niepełnosprawnych i stamtąd wróciliśmy do kościoła. Tradycyjnie zatrzymaliśmy się przy czterech ołtarzach.

W procesję jak co roku włączyli się nasi strażacy z OSP Piekoszów, członkowie Róż Różańcowych, Rycerstwa Niepokalanej oraz dzieci sypiące kwiaty i niosące „poduszki”. Oprawę muzyczną procesji zapewniła nasza Orkiestra Parafialno-Gminna i pan organista.

Na zakończenie procesji odśpiewaliśmy uroczyste Te Deum Laudamus i przyjęliśmy błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Od piątku – przez całą Oktawę Bożego Ciała – zapraszamy na Msze św. popołudniowe i na procesję eucharystyczną wokół kościoła. W niedzielę, 14 czerwca procesja odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00. Zapraszamy Panie w strojach uroczystych!

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy