Dekanalne dziękczynienie za plony

W niedzielę 4 września br. w piekoszowskim Sanktuarium odbyło się dekanalne dziękczynienie za tegoroczne plony. Do wspólnej modlitwy stanęli wierni wszystkich parafii dekanatu piekoszowskiego wraz ze swoimi duszpasterzami, aby podziękować Bogu za dary jakimi obdarza nas w urodzajach pól i sadów.

Uroczystej Eucharystii przewodniczył dziekan dekanatu piekoszowskiego, proboszcz parafii Piekoszów ks. Zygmunt Kwieciński w koncelebrze ks. dra Jerzego Jastrzębskiego, uczestnika prac Komitetu Organizacyjnego do spraw beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego oraz ks. Sebastiana Brzozy, wikariusza parafii Łosień. We Mszy świętej wzięły także udział władze gminy Piekoszów w osobach pana Wójta Gminy Zbigniewa Piątka oraz pani Przewodniczącej Rady Gminy Barbary Drogosz a także gminnych Radnych.

Homilię wygłosił ks. Jerzy, który podkreślał potrzebę nieustannego dziękczynienia Bogu i drugiemu człowiekowi, nie tylko za urodzaje ale także za każde dobro jakiego doświadczamy na co dzień.

Po Komunii świętej zebrani wierni wyruszyli w procesji dziękczynnej wokół piekoszowskiego Sanktuarium po czym stanęli do wspólnego Te Deum Laudamus, pieśni, która chwali i wysławia Boga. Po przyjęciu błogosławieństwa zakończyliśmy tegoroczne obchody dożynkowe.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną modlitwę dziękczynną, zaś Bogu za to, że pobłogosławił nam dobrą pogodą, abyśmy w radości mogli składać nasze dziękczynienie.