Dobry Pasterz dawcą powołań

W minioną niedzielę 8 maja br. przeżywaliśmy w Kościele Niedzielę Dobrego Pasterza. W naszej parafii odbył sie w tym dniu Dzień Seminaryjny. Gościliśmy w naszej wspólnocie ks. rektora dra hab. Pawła Tambora, który wygłosił na dopołudniowych Mszach homilię. Zaznaczył w niej, odwołując się do obrazu Dobrego Pasterza, że to właśnie Chrystus jest dawcą powołań. To On powołuje a człowiek w wolności odpowiada. Podkreślił, że pierwszym seminarium jest środowisko rodzinne, w którym powołanie się kształtuje.

Na Mszy Świętej o godzinie 11:15 ksiądz rektor odpowiadał na szereg pytań najmłodszych parafian, które jak się okazało wcale nie były banalne 🙂

Na Wraz z księdzem rektorem do naszej parafii przybył diakon Albert Pianka pochodzący z Włoszczowy. Jest on studentem VI roku, który w tym roku przyjmie święcenia kapłańskie. Na Eucharystiach o 12:00 i 18:00 podzielił się on świadectwem swojego powołania i wiary.

W piekoszowskiej parafii, przed obrazem Matki Bożej Miłosierdzia codziennie modlimy się o nowe. liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Nie ustawajmy w naszych modlitwach o dar powołań, aby nigdy nie zabrakło głosicieli Bożego Słowa i szafarzy Sakramentów.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy