Dożynki Dekanalno-Gminne w Piekoszowie

Niedzielny poranek przywitał nas deszczem, ale Matka Boża, jak dobra matka dba o swoich czcicieli i  o w godzinach przedpołudniowych zaczęło się już przejaśniać, nieco osuszając plac wokół Sanktuarium. 

Od godz. 11.00 zaczęły przybywać delegacje z parafii naszego dekanatu i gminy wraz z wieńcami dożynkowymi.

Podczas wszystkich Mszy świętych kazania głosił ks. Michał Glin – jeszcze zaledwie kilka lat temu wikariusz naszej piekoszowskiej parafii, a obecnie pracujący w parafii w Krajnie. Dokonał również uroczystego poświęcenia wieńców dożynkowych.

Ks. Michał w pięknych słowach, które kierował do parafian i pielgrzymów w bardzo mocny sposób podkreślił temat wartości codziennego chleba i trudu pracy na roli, tak bardzo dziś niestety niedocenianych. Ważnym tematem jaki poruszył kaznodzieja było odpowiedzialne wychowanie młodego pokolenia i również odwaga do napominania w duchu chrześcijańskiej miłości. 

W wielu wieńcach dożynkowych można było dostrzec motyw eucharystyczny przypominający nam że Jezus Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie przybywa do nas w drobinie chleba, która potrzebuje również ciężkiej pracy rolników .

Wszystkim parafianom, pielgrzymom, delegacjom i przedstawicielom władz samorządowych przybyłym na uroczystości dożynkowe do stóp Matki Miłosierdzia składamy serdeczne podziękowania za obecność, podtrzymanie pięknej i wartościowej tradycji, oraz za wspólną modlitwę.

Zdjęcia w obiektywie Wojciecha Myszury.

             

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy