DROGA KRZYŻOWA ULICAMI PIEKOSZOWA 2024

W ramach przeżywanych od 21 marca rekolekcji wielkopostnych w piątek 22 marca o godz. 19:00 odbyła się droga krzyżowa ulicami Piekoszowa. Trasa wiodła ulicą Ogrodową, Częstochowską, Słoneczną, Kolejową, Wolności, Częstochowską do Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia.

Naszej wspólnej modlitwie przewodniczył ks. bp Andrzej Kaleta, który przewodniczył Mszy Świętej poprzedzającej wyjście. Rozważania drogi krzyżowej opracował ks. dr Piotr Baraniewicz Oficjał Sądu Biskupiego z Przemyśla, który głosi nauki rekolekcyjne. Na wspólnej modlitwie byli obecni przedstawiciele wszystkich miejscowości parafii jak również członkowie grup modlitewno-formacyjnych: Oazy Rodzin, Rycerstwa Niepokalanej, Ministrantów, Rycerzy św. Jana Pawła II, którzy podejmowali krzyż niesiony w procesji. Zakończenie miało miejsce przy krzyżu misyjnym obok wejścia do Sanktuarium. Tam na zakończenie słowo skierował ks. bp Andrzej Kaleta podejmując jeden z wątków obecnych w rozważaniach drogi krzyżowej. Zachęcił do ofiarnego niesienia swojego krzyża każdego dnia. Przypomniał, że te „małe krzyżyki”, na które składają się problemy dnia codziennego, nasze wady, przerastające nas sytuacje, niesione ofiarnie z Chrystusem są drogą do zjednoczenia z nim. Przez Krzyż do chwały nieba.

Modlitwę zakończyło błogosławieństwo ks. Biskupa i wspólne odśpiewanie Apelu Jasnogórskiego.