Droga krzyżowa z okazji Święta Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września obchodziliśmy liturgiczne Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione, by upamiętnić wprowadzenie znalezionych przez św. Helenę relikwii z drzewa Krzyża Chrystusowego do bazyliki w Jerozolimie 14 września 335 roku. Dzięki wysiłkowi tej Świętej pielgrzymującej do Ziemi Świętej w ramach ekspiacji za czyny syna, po szeroko zakrojonych pracach wykopaliskowych odkryto w zasypanym rowie trzy krzyże, garb góry Kalwarii oraz grotę grobu Chrystusa. Cudem, który miał uwiarygodnić, że odnaleziono autentyczne drzewo z krzyża Chrystusa był cud uzdrowienia umierającej kobiety która odzyskała zdrowie po trzykrotnym dotknięciu odnalezionymi cząstkami z drzewa Krzyża.

W naszej parafii uczciliśmy ten wyjątkowy dzień, który zapisał się w kalendarzu liturgicznym jako dziękczynienie za miłość Chrystusa objawioną w Krzyżu, nabożeństwem Drogi krzyżowej w plenerze, która rozpoczęła się o godz. 17:00 przy udziale licznej grupy parafian. Wspólną modlitwę poprowadził ks. Adrian Stępień, który również przewodniczył Mszy świętej po zakończeniu nabożeństwa z kazaniem ks. Marka Zawadzkiego. W naszej modlitwie uczestniczył również nasz rodak ks. Radosław Gos.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy