Droga Krzyżowa ze św. Joanną Berettą Molla

W pierwszy piątek Wielkiego Postu, 8 marca 2019 r. odprawiliśmy Drogę Krzyżową podążając po naszej Kalwarii. Nabożeństwo wpisało się w ogólnopolski Dzień modlitwy i pokuty za wykorzystywanie seksualne małoletnich.

Jak w każdy 8 dzień miesiąca modliliśmy się za wst. Św. Joanny Beretta Molla. Rozważania były przeplatane słowami św. Joanny i jej męża Piotra. Przy każdej stacji modliliśmy w różnych intencjach.

W czasie Drogi Krzyżowej był niesiony przez wiernych krzyż oraz relikwie św. Joanny, które nasza parafia otrzymała we wrześniu ubiegłego roku. Na zakończenie krzyż podjęli kandydaci do Sakramentu Bierzmowania.

* * *

W Wielkim Poście zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych:

Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 16.00 dla dorosłych, o godz. 18.00 dla młodzieży i dłużej pracujących; dla dzieci w czwartek o godz. 16.00.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.30.