Dziękczynienie za 100 lat OSP w Piekoszowie

W minioną niedzielę 4 września br. w naszej wspólnocie parafialnej obchodziliśmy 100-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekoszowie z tej racji zebraliśmy się o godzinie 16:00 w naszym sanktuarium, gdzie odbyła się uroczysta Msza Święta dziękczynna, której przewodniczył wojewódzki kapelan Straży Pożarnej ks. Marek Mrugała, proboszcz parafii w Bilczy. Homilię wygłosił kapelan powiatowy ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Kieleckiej. Eucharystię koncelebrował ks. Zygmunt Kwieciński oraz kapłani związani z jednostką OSP w Piekoszowie. Do wspólnego dziękczynienia stanęły liczne poczty sztandarowe, kompania honorowa oraz przedstawiciele Sejmu RP, samorządu i władz lokalnych.

W czasie homilii ks. Łukasz wyraził uznanie dla druhen i druhów OSP w Piekoszowie i podkreślił ich zaangażowanie w służbę drugiemu człowiekowi ale także ich ogromny wkład w działalność parafii na przestrzeni minionego wieku. Po zakończonej Eucharystii ks. Marek poświęcił figurę św. Floriana, którą ofiarowali jako wotum wdzięczności piekoszowscy strażacy.

Na zakończenie liturgii ks. Paweł Sorbian zawierzył jednostkę OSP w Piekoszowie, rodziny druhen i druhów Matce Bożej Miłosierdzia.

Wszystkim Druhnom i Druhom OSP w Piekoszowie składamy serdecznie podziękowania i życzymy jak najmniej wyjazdów oraz szczęśliwych z nich powrotów. Niech w tej pięknej ale i ciężkiej służbie wspiera Was św. Florian.