“Hosanna Królowi” – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej

Dziś w całym Kościele liturgicznie rozpoczynamy szczególny czas zwany Wielkim Tygodniem. Inauguruje go Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej. Chrystus dotarł już do Jerozolimy. Wszedł już na ścieżkę, której ziemski koniec wiedzie na Golgotę. Dziś mieszkańcy Jerozolimy witają Go jako Króla, ścielą przed Nim swoje płaszcze i wiwatują machając gałązkami palm. 

Liturgia tej szczególnej niedzieli poprzez ukazuje jednak prawdę, która przed radosnym tłumem może jeszcze być ukryta. Kolor czerwony jednoznacznie wskazuje na męczeństwo i przelanie krwi, które dokona się kilka dni później. Ten sam tłum, który dziś krzyczy “Hosanna, Królowi dawidowemu”, będzie domagał się Chrystusowej śmierci. Zapewne nie wszyscy znaleźli się w tłumie oskarżycieli. Wyjdźmy i my zatem aby przywitać przybywającego Króla, naszego Zbawiciela i pozostańmy Mu wierni jak Maryja i św. Jan, umiłowany uczeń. Golgota bowiem na którą wiedzie ta droga nie jest przecież ostatnim słowem Boga…

Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium jak w każdą niedzielę. Transmisja internetowa Eucharystii o godzinie 10:00. Przypominamy, że od tej niedzieli ze względu na zmianę czasu Msza Święta wieczorna będzie o godzinie 18:00.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy