I-piątkowa wizyta misjonarza

W piątek, 5 października 2018 r. gościliśmy w naszej parafii ks. Tomasza Cieniucha – misjonarza, który posługuje w Peru.

Ks. Tomasz Cieniuch to prezbiter naszej diecezji kieleckiej. Przez kilka lat pracował jako wikariusz w pobliskim Łopusznie. Od 4 lat jest na misjach w Peru.

Nasz Gość poprowadził nabożeństwo różańcowe – jedną Tajemnicę odmówił w języku, którym posługuje się w Peru. Przed błogosławieństwem opowiedział dzieciom i wszystkim zebranym o swojej posłudze w dalekiej Ameryce Południowej.

Ks. Tomasz wygłosił również homilię w czasie Mszy św. popołudniowej. Jego wizyta w Piekoszowie pięknie wpisała się w I piątek miesiąca, w którym w sposób szczególny modlimy się za misjonarzy i misjonarki z naszej diecezji kieleckiej oraz wspieramy ich posługę swoją ofiarą materialną.