Idąc śladami Pana złożyliśmy świadectwo wiary

W miniony piątek 8 kwietnia br. w czasie naszych parafialnych rekolekcji odbyła się po długiej przerwie spowodowanej pandemią Droga Krzyżowa ulicami Piekoszowa. Wzięli w niej udział licznie zgromadzeni wierni, którzy idąc śladami naszego Pana Jezusa Chrystusa i rozpamiętując poszczególne stacje Jego męki złożyli tym samym żywe świadectwo swojej wiary.

Nabożeństwo poprowadził ojciec rekolekcjonista ks. prof. dr hab. Bogdan Giemza, SDS. W czasie poszczególnych stacji wiodących przez ulice: Ogrodową, Częstochowską, Słoneczną, Kolejową, Wolności, Częstochowską krzyż ponieśli mieszkańcy miejscowości naszej Parafii jak również przedstawiciele różnych stanów i grup m.in. matki, wdowy i wdowcy, młodzież, ministranci, kapłani i siostry zakonne oraz dzieci. Na zakończenie przyjęliśmy błogosławieństwo udzielone przez ojca rekolekcjonistę.

Dziękujemy wszystkim uczestniczącym Parafianom i Pielgrzymom i zaangażowanym w przeprowadzenie tej modlitwy: ministrantom, naszym siostrom zakonnym, pani Joannie, Emilii, Elżbiecie, panu Dominikowi -naszemu organiście i wszystkim osobom podejmującym krzyż a także funkcjonariuszom z Komisariatu Policji w Chęcinach, którzy dbali o nasze bezpieczeństwo.

Niech ten czas przebywania z Panem, przybliży nas do Jego miłości i pozwoli Go rozpoznawać w drugim człowieku. 

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy