III Niedziela Zwykła Niedzielą Słowa Bożego

“Niech Niedziela poświęcona Słowu sprawi, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego, jak święty autor nauczał już w dawnych czasach: «Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić» (Pwt 30, 14)”. Tymi słowami papież Franciszek kończy List Apostolski Aperuit Illis ustanawiający Niedzielę Słowa Bożego. Następca św. Piotra podkreśla w nim wartość, znaczenie i głębie Bożych słów zawartych w Piśmie Świętym a także zachęca wszystkich do ich czytania i rozważania. 

Obecnie mamy szerokie możliwości przybliżania znaczenia i prawdy, jaka zawarta jest w Biblii. Nie miały tej możliwości poprzednie pokolenia. Dziś dzięki zdobyczom techniki mamy sposobność sięgać po wiele źródeł Pisma Świętego, także w językach oryginalnych, tłumaczyć interesujące nas wersy i słowa oraz sięgać po spektrum komentarzy znanych i mniej znanych biblistów. 

Niech ten dzień skłania nas do refleksji i zachęca do częstego rozważania słowa Bożego, które jest “żywe i skuteczne”, niosące nadzieję i budujące wiarę.

Liturgia dnia

Msze Święte

W NIEDZIELE (w roku szkolnym)
7.00, 8.30, 10.00, 11.15*, 12.30, 18.00**

W NIEDZIELE (lipiec-sierpień)
i uroczystości przypadające poza niedzielą

7.00, 8.30, 10.00, 12.00, 18.00**

W TYGODNIU:
7.00 i 18.00**

* z homilią dialogowaną dla dzieci

** w okresie jesienno-zimowym, po zmianie czasu o 17:00

Spowiedź

Codziennie 15 minut przed każdą Mszą św.,
w niedziele – w czasie Mszy św.

w I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca:

  • rano od 6:30
  • wieczorem godzinę przed Mszą Świętą (z wyjątkiem soboty)

Kancelaria parafialna

Kancelaria parafialna czynna:
od poniedziałku do piątku przez godzinę po każdej Mszy Świętej.
W soboty, niedziele i uroczystości kancelaria nieczynna.

Zgłoszenia pogrzebu lub do chorego
– o każdej porze dnia

Relacje filmowe

Polecamy